Ignite. Oświecenie w 5 minut

Uwaga. Zaraz wychodzisz na scenę. Pamiętaj, że masz zaledwie 5 minut (a może aż 300 sekund), do tego 20 slajdów, które zmieniają się automatycznie co 15 sekund, a przed sobą spragnioną ciekawej opowieści publiczność.

Pierwsze spotkanie z cyklu Ignite łączące entuzjastów, geeków, pasjonatów technologii, osób, które mają do opowiedzenia ciekawą historię zorganizował w 2006r. Brady Forrest i Bre Pettis w Seattle.

Motywem przewodnim spotkań jest dobre, radykalne hasło: Enlighten us, but make it quickly.

ignite warszawa prezentacje ścibior

Dziś prezentacje z cyklu Ignite odbywają się na całym świecie, a  7 lutego 2011r. zaczyna się  Global Ignite Week.  Prezentacje odbędą się w niemal 80 miastach świata, w tym w Warszawie 10 lutego o godz. 18 w Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” na Brackiej 20a. Wystąpienia zarejestruje i wrzuci do internetu Eventio.pl

Szczegóły, tematy, ludzie : blog Ignite Warsaw.

Poniżej przykład dowcipnej prezentacji z fajnymi slajdami: jak kupić auto nowe auto?

Jeśli znasz prezentacje Pecha Kucha to od razu widzisz uderzające podobieństwo w formule wystąpień: Pecha Kucha to 20×20: 20 slajdów i 20 sekund na każdy slajd, czas: 6 minut 40 sekund; Ignite to 20×15: 20 slajdów po 15 sekund na slajd, czas: 5 minut.

Pecha Kucha (pogaduszki, gadu-gadu) została wymyślona w Japonii przez architektów Astrid Klein i Marka Dythama w 2003r. Otwarta formuła prezentacji Pecha Kucha – w odróżnieniu od Ignite, która jest marką należącą do O’Reilly Media – towarzyszy spotkaniom artystów, grafików, projektantów, ale też na całym świecie  odbywają się cykliczne prezentacje z cyklu Pecha Kucha .


Karol

Karol

Świetna sprawa! Szkoda, że dowiedziałem się o tym tak późno :/

Comments are closed.