Jak przygotować dobrą prezentację (nie tylko na TEDx)

Operująca ze słonecznego i ciepłego Honolulu agencja Empowered Presentations (ich prezentacja SMOKE: The Convenient Truth została uznana za najlepszą prezentację 2010r.) podpowiada w prostych żołnierskich słowach jak niezawodnie zaprojektować prezentację na TEDx (TEDx to niezależnie organizowane lokalnie spotkania pod szyldem TED).
Żadnych niespodzianek, porady mają charakter jazdy obowiązkowej dla każdego, komu zależy na wyrazistej, ciekawej i zapadającej w pamięć prezentacji. Nie każdy może pojawić się ze swoją historią na TED, ale każdego dnia miliony osób na świecie, wśród nich pewnie i Ty występujesz ze swoją prezentacją.

Można właściwie sformułować taką oto roboczą zasadę:
gdziekolwiek występujesz, prezentuj tak jakbyś występował na TED.

Pamiętaj zatem, że to co masz do powiedzenia można wyrazić krótko, poprzez czytelne komunikaty, duże zdjęcia, wyraziste slajdy, na których teksty wraz z obrazem będą tworzyły spójny przekaz. Jeśli znajdziesz więcej czasu, aby poszukać dla tekstów zgrabniejszej formy, a wśród zdjęć znajdziesz nieoczywiste, wizualne metafory, wtedy Twoja prezentacja z pewnością przykuje uwagę odbiorców i dzięki temu zostanie lepiej zapamiętana.

Ceterum censeo….
Konferencje TED nie tylko zmieniają świat prezentacji, ale także mają nieoceniony wpływ na edukację, bo na własne oczy możemy się przekonać jak dzielić się swoją wiedzą i pasją. To ostatnie jest nie mniej ważne od tego czy sama prezentacja jest dobra czy zła, a może nawet ważniejsze. Prawda czy fałsz?


Lektura prezentera: Tajniki wystąpień publicznych | marek ścibior | twórcze przetwarzanie informacji

Lektura prezentera: Tajniki wystąpień publicznych | marek ścibior | twórcze przetwarzanie informacji

[…] Jak przygotować dobrą prezentację (nie tylko na TEDx) […]

Comments are closed.