Jak przygotować prezentację w Evernote?

Evernote – program do notatek – w istocie pełni rolę zapasowej pamięci. Można bez niego żyć, ale co to za życie, skoro o wielu rzeczach i tak zapomnę. Evernote zapamięta i wszystko zsynchronizuje; dostęp do konta mam przez stronę www, program komputerowy i aplikację na smartfonie/tablecie.

Evernote zapisuje teksty ze stron internetowych, zaznaczone fragmenty, zdjęcia, zrzuty stron itd. Mogę tworzyć notatki, także odręczne lub głosowe. Dysponuje własnym adresem internetowym i mogę wysyłać mu e-maile. Przygotowany tekst mogę za pomocą linku udostępnić publicznie.

W jego wnętrzu panuje porządek za sprawą tagów, które opisują notatki, możliwości tworzenia tematycznych notatników czy po prostu wyszukiwarki.

evernote prezentacje jak przygotowac prezentacje w evernote marek scibior brawurowe

Evernote przydaje się także przy pracy nad prezentacjami, ale nie tylko po to, aby zapisywać notatki i organizować zasoby.

Teraz w wersji premium istnieje możliwość szybkiego wyświetlenia notatki w trybie prezentacji. Cały pomysł polega na możliwości szybkiego uporządkowania informacji tak, aby podzielić zawartość notatki na czytelne slajdy. Do wyboru mam biały lub czarny kolor tła i kolorowe wskaźniki, do wskazywania na ekranie.

Tak powstałę ad hoc prezentację wyświetlisz tylko w Evernote, nie można jej pobrać czy zapisać do inne postaci. To rozwiązanie przydatne podczas prezentacji w firmie czy mniej formalnych spotkań. Z tego co widzę, nie można przełączać slajdów pilotem, co jest utrudnieniem podczas typowej prezentacji.

Funkcja prezentacji dostępna jest w wersji Evernote Premium. Po zainstalowaniu Evernote na smartfonie (sieć T-Mobile) zauważyłem, że otrzymałem półroczny darmowy dostęp do wersji premium. Sprawdź, czy Twój operator albo plan taryfowy oferuje taką możliwość.