Jak zostać bogiem prezentacji?

Już za chwileczkę, już za momencik, konkretnie 15 lutego 2011 ukazuje się wbudzająca moją ciekawość książka How to be a presentation God. Build, Design and Deliver Presentation that Dominate. Autor książki Scott Schwertly od 2006r. kieruje firmą Ethos3, która projektuje i tworzy prezentacje dla największych rynkowych graczy.

Z opisu książki, charakteru prezentacji Ethos3 i stylu komunikacji samego autora idę o zakład, że będzie to żywa, napisana z humorem książka dająca bardzo praktyczne uwagi jak wejść na (powiedzmy to sobie szczerze niełatwą) drogę prezentacyjnej doskonałości, z której już tylko krok do tytułowej do boskości.

Jak przypomina Scott Schwertly w prezentacjach idzie o to, aby zmieniać świat. Książkę kieruje właśnie do tych, którzy występują z prezentacjami  (niezależnie od doświadzenia lub dopiero się uczą) w tym celu właśnie, aby ich idee inspirowały i wywierały wpływ.

Poniższa (auto) prezentacja daje przedsmak tego co znajdziemy w książce.

Prz okazji daję zestawienie najważniejszych książek, które już teraz stanowią święte księgi dla przyszłych bogiń i bogów prezentacji 🙂

Nancy Duarte, Slide:ology. The Art and Science of Creating Great Presentaions
Nancy Duarte, Resonate. Present visual stories that transform audiences [dla mnie to prawdziwa biblia prezentacji]
Garr Reynolds, Presentation Zen. Simple Ideas on Presentation Design and Delivery  (jest także po polsku jako Zen prezentacji. Proste pomysły i ważne zasady)
Carmine Gallo, The Presentation Secrets of Steve Jobs. How to Be Insanely Great in Front of Any Audience
Garr Reynolds, The Naked Presenter: Delivering Powerful Presentations With or Without Slides


30 milionów prezentacji, które nie zmieniają świata | Brawurowe prezentacje | Twórcze przetwarzanie informacji

30 milionów prezentacji, które nie zmieniają świata | Brawurowe prezentacje | Twórcze przetwarzanie informacji

[…] to dane sprzed kilku lat, przywoływał je też w wydanej w lutym 2010r. książce “Jak zostać Bogiem prezentacji” Scott Schwertly – człowiek, który sztukę prezentacji ma w małym palcu. Zresztą nie […]

Comments are closed.