Królowa prezentacji Nancy Duarte w akcji

Takie wystąpienia są szczególnie interesujące, gdy przed publicznością z własną prezentacją pojawia się osoba, która zawodowo zajmuje się tworzeniem prezentacji, prowadzi szkolenia z prezentacji i o prezentacjach pisze książki.

Kimś takim jest własnie Nancy Duarte, kierująca studiem Duarte Design w Krzemowej Dolinie, które ma w swoim dorobku tysiące prezentacji, w tym np. slajdy, którymi Al Gore ilustrował film „Niewygodna prawda”.

 

Nancy Duarte jest także autorką dwóch książek Slide:ology oraz Resonate. Ta pierwsza jest bardziej techniczna, skupia się na projektowaniu slajdów, stronie graficznej prezentacji, w „Resonate” zaś Nancy Duarte zajmuje się sama strukturą prezentacji jako opowieści, analizuje znane wystąpienia pod kątem ich rytmu, dramaturgii itd.

Polecam uwadze wystąpienie Nancy Duarte na TEDx East, gdzie opowiada – jak nietrudno się domyśleć – o sile dobrze przygotowanych prezentacji i daje przykłady właśnie z książki „Resonate”. Absolutnie ciekawa jest analiza prezentacji Steve’a Jobsa, który opowiadał w 2007r. roku o iPhonie i Martina Luthera Kinga, który w 1963r. wystąpił w Waszyngtonie z przemówieniem „I have a dream”. Mają ze sobą wiele wspólnego!

Nancy Duarte’s talk at TEDx East from Duarte Design on Vimeo.

Po obejrzeniu prezentacji jako jazdę obowiązkowa polecam wpis z jej bloga 10 Ways to Prepare for a TED-format Talk, gdzie detalicznie opisuje pracę nad prezentacją i swoje próby przed wystąpieniem.

Nancy Duarte wyznaje zasadę, że czas poświęcony na próbę przed występem jest odwrotnie proporcjonalny do czasu trwania samej  prezentacji i stąd do 18 minutowego wystąpienia ćwiczyła 18 godzin!


Slajd:ologia: doskonałe prezentacje od Nancy Duarte | marek ścibior | twórcze przetwArzanie informacji

Slajd:ologia: doskonałe prezentacje od Nancy Duarte | marek ścibior | twórcze przetwArzanie informacji

[…] doskonałe prezentacje od Nancy Duarte Pisałem już o Nancy Duarte nazywając ją Królową Prezentacji. Zasłużenie, bo od ponad dwóch dekad jest szefową firmy Duarte Design działającej w Krzemowej […]

Comments are closed.