Szef TED: przyszłość należy do prezentacji (1)

Chris Anderson, kurator TED zbiera 15 lat doświadczeń z konferencji w książce TEDTalks. The Official TED Guide to Public Speaking.

Gdy Anderson pierwszy brał udział w konferencji TED w 1998 roku czuł irytację zbyt szerokim wyborem tematów. Drugiego dnia docenił krótką formułę wystąpień. Trzeciego, jego nasycony ideami mózg zaczął iskrzyć, a kolejne wystąpienia rezonowały z poprzednimi. Dwa lata później kupił prawa do konferencji i uczynił z niej rozpoznawalną markę.

Chris Anderson TED Talks okladka ksiazka przewodnik najlepsze prezentacje
Anderson zrozumiał, że siła TED leży w jego tematycznej różnorodności, pokazującej świat jako wielką, połączoną ze sobą sieć wiedzy. Nie o fakty jednak idzie, ale o rozumienie kontekstu, zdolność spoglądania z perspektywy, dostrzegania nici zszywających rzeczywistość.

Teza jest taka, że będziemy coraz więcej uczyć się wzajemnie od siebie. Stąd tak ważna zdolność wyjaśniania w zrozumiały sposób jak twoja wiedza odnosi się do (mojego) świata i dlaczego ma znaczenie. Zrób to dobrze, a zainspirujesz mnie, poszerzysz moje horyzonty.

Droga do celu prowadzi przez wystąpienia publiczne, które ważne dziś, w przyszłości będą kluczową kompetencją.

Cdn.

[998 znaków]