Kim jestem?

W młodości marzyłem, że zostanę astronomem.

To wpływ pana Marka Jabłońskiego, znakomitego nauczyciela fizyki ze szkoły podstawowej, który obudził moje zainteresowanie przyrodą. Marzenie wzmacniał fakt, że mieszkałem na wsi – 30 km od Torunia – gdzie niebo gwiaździste nade mną było doskonale widoczne. Zacząłem studia na astronomii, ale ostatecznie skończyłem filozofię.

Oprócz kosmosu i świata idei zawsze interesowało mnie to, co za rogiem. W liceum przemierzałem bydgoskie ulice z aparatem fotograficznym w ręku. Tak zarobiłem pierwsze pieniądze publikując zdjęcia w lokalnej prasie. Równoległe fascynowało mnie radio, które do dziś jest moim ulubionym medium. Dla nastolatka w połowie lat 90. możliwość wejścia do redakcji czy do pierwszych komercyjnych stacji radiowych była jak podróż w kosmos.

marek-scibior-brawurowe-prezentacje-biznesowe-powerpoint-keynote-prezi-visual-storytelling-prezi-szkolenia

Jadąc w 2000 roku do Warszawy trafiłem na staż do wymarzonej redakcji tygodnika POLITYKA, gdzie zostałem na stałe. Najpierw w redakcji na Miedzianej, a potem na Słupeckiej spędziłem w sumie 8 lat, w tym połowę jako szef redakcji internetowej. Współpracowałem w międzyczasie z nieodżałowanym radiem PiN, później z Gazetą Wyborczą.

Po 10 latach zrobiłem skok na głęboką wodę. W poszukiwaniu nowej ziemi obiecanej przeniosłem się z rodziną do Gdyni. Rozpocząłem pracę na własny rachunek specjalizując się w tworzeniu prezentacji i zamienianiu informacji w ciekawe historie pod marką Brawurowe Prezentacje.

Chociaż wciąż opracowuję scenariusze do prezentacji biznesowych czy animacji wideo, głównie koncentruję się na researchu i pisaniu artykułów, informacji prasowych czy raportów. 

Chcąc oddać twórczy charakter mojej pracy, posługuję się metaforą didżeja informacji. DJ informacji to osoba, która łączy kompetencje copywritera, researchera i storytellera

Po latach wróciłem do zainteresowania filozofią w jej stoickiej, praktycznej odmianie. Stworzyłem i przez dwa lata prowadziłem spotkania Klubu Praktyki Stoickiej w Trójmieście.

Wyrazem zainteresowania nauką jest współpraca z serwisem popularno-naukowym Projekt Pulsar, a edukacją autorski projekt Szkoły Ciekawości.