Kim jestem?

W młodości marzyłem, że zostanę astronomem.

To był wpływ znakomitego nauczyciela fizyki ze szkoły podstawowej, który rozbudził moje zainteresowanie przyrodą.  Fakt, że mieszkałem na wsi, gdzie gwiazdy były doskonale widoczne, być może to marzenie tylko wzmacniał. Zacząłem studia na astronomii, ale ostatecznie skończyłem filozofię. Oprócz kosmosu i świata idei zawsze interesowało mnie jednak to, co za rogiem.

W liceum przemierzałem bydgoskie ulice z aparatem fotograficznym w ręku. Tak zarobiłem pierwsze pieniądze publikując zdjęcia w lokalnej prasie. Równoległe fascynowało mnie radio, które do dziś jest moim ulubionym medium. Dla nastolatka w połowie lat 90-tych, możliwość wejścia do redakcji czy do pierwszych komercyjnych stacji radiowych była niemal jak podróż w kosmos.

marek-scibior-brawurowe-prezentacje-biznesowe-powerpoint-keynote-prezi-visual-storytelling-prezi-szkolenia

Jadąc w 2000 roku do Warszawy trafiłem na staż do redakcji tygodnika POLITYKA, gdzie zostałem na stałe. Najpierw w redakcji na Miedzianej, a potem na Słupeckiej 6 spędziłem w sumie 8 lat, w tym 4 lata jako szef redakcji internetowej. Współpracowałem w międzyczasie z nieodżałowanym radiem PiN, później z Gazetą Wyborczą.

Po 10 latach w stolicy zrobiłem skok na głęboką wodę. W poszukiwaniu nowej ziemi obiecanej przeniosłem się z rodziną do Gdyni. Rozpocząłem pracę na własny rachunek specjalizując się w tworzeniu prezentacji pod marką Brawurowe Prezentacje.

Wciąż zamieniam informacje w ciekawe historie, opracowuję scenariusze i treść do prezentacji biznesowych, animacji wideo, piszę teksty blogowe i artykuły. Doświadczeniem dzielę podczas szkoleń.

Aby oddać twórczy charakter mojej pracy, posługuję się metaforą didżeja informacji. DJ informacji to osoba, która łączy kompetencje copywritera, researchera i storytellera

Ostatnio ponownie wróciłem do zainteresowania filozofią w ramach Klubu Praktyki Stoickiej w Trójmieście.

E-mail: kontakt [małpa] marekscibior.pl